Oferty spacjalne

Wycieczka na Jarmark Bożonarodzeniowy do Wrocławia


Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, to jeden z najpiękniejszych jarmarków. W tym wyjątkowym czasie serce Wrocławia zaczyna bić mocniej… Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii…

Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, na mieszkańców Wrocławia i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Magia świąt oczaruje każdego…!

Na jednym z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych zagości moc pyszności. W świątecznych domkach będzie można znaleźć nie tylko aromatycznego grzańca i słodkie pierniki, ale też specjały, których nie spotka się w żadnym innym miejscu. Francuskie naleśniki, węgierski kołacze i langosz, austriackie sery czy też przepyszne hiszpańskie churros, które najlepiej smakują z płynną czekoladą, a to tylko początek tej apetycznej przygody.

Przy „Smakowitym Peronie” będzie można spróbować tradycyjnej polskiej kuchni: szaszłyków, golonek, bigosu, wołowych burgerów. Nie zabraknie również góralskich oscypków z żurawiną, dolnośląskich i bieszczadzkich miodów, pieczonych kasztanów czy też regionalnych polskich i litewskich wędlin, aromatycznych kaw i herbat z całego świata.

Jarmark Bożonarodzeniowy to także idealne miejsce dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś wyjątkowego. W pięknych, drewnianych domkach będzie można wybierać świąteczne podarunki spośród wielu unikatów.

Najstarszy jarmark bożonarodzeniowy w całych Niemczech, drezdeński Jarmark Struclowy Striezelmarkt będzie obchodził swoje 584. urodziny. Oprócz Jarmarku Struclowego pojawi się dziesięć innych, zupełnie różnych jarmarków. Niczym łańcuch świateł trasa bożonarodzeniowych jarmarków zacznie się przy dworcu głównym, połyskując i mieniąc się na promenadzie Prager Straße i wiodąc na Altmarkt, następnie przy kościele Frauenkirche (Neumarkt) i zalewając morzem świateł drugą stronę Łaby. Nazwa “Jarmark Struclowy” powstała w średniowieczu i wywodzi się od serwowanej wówczas strucli. W sobotę 8.12 na Jarmarku Struclowym razem z gośćmi z całego świata obchodzone będzie 25. święto tradycyjnego wypieku Chrissttollen.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY


Dzień 1

Wyjazd z Łodzi w godzinach rannych (ok. 7.00). Przejazd do Wrocławia. Spacer po mieście zwanym „Wenecją Północy” przez Ostrów Tumski z Katedrą Świętego Jana Chrzciciela i most zakochanych po tętniący życiem Rynek z pięknym barokowym Ratuszem. Czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych.

Terminy wyjazdów*:


08.12.2018      15.12.2018      16.12.2018

*Proponujemy wyjazdy weekendowe, ale dla grupy zorganizowanej możemy dobrać dogodny termin w dowolnym dniu tygodnia. Jarmark rozpoczyna się 23.11.2018.

Cena zawiera:


  • PRZEJAZD AUTOKAREM O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE ( KLASA VIP, WC, KLIMATYZACJA, DVD, BAREK)
  • KAWA, HERBATA, DOSTĘP DO WRZĄTKU PODCZAS PRZEJAZDU BEZPŁATNY
  • OPIEKĘ PILOTA – PRZEWODNIKA PODCZAS TRWANIA CAŁEJ IMPREZY
  • UBEZPIECZENIE NNW + KL (NIE OBEJMUJE CHORÓB PRZEWLEKŁYCH)
  •  80 zł/os
  • Zarezerwuj